DZIENNIKARSTWO
FILOLOGIA POLSKA


Na skróty

Nowości wydawnicze


  Odwiedzin:

AKTUALNOŚCI Instytutu Filologii Polskiej


Televízia Mediálka - PREŠOV

Aj keď by sa mohlo zdať, že slovenčina a poľština sú podobné, nie je to vždy tak. Naša Erasmus+ študentka Asia Vám v jazykovom okienku priblíži rozdiely v rovnako znejúcich slovách, ktoré však majú diametrálne odlišný význam.

https://www.youtube.com/watch?v=ydyxe7F4pEcDodano: 2018-01-08 08:50:16Studenci III roku Dziennikarstwa i komunikacji społecznej UR na planie zdjęciowym!

      Młodzi adepci sztuki dziennikarskiej przez sześć dni pracowali na planie zdjęciowym najnowszej produkcji TVP - "BRONISŁAW CHUDZYŃSKI - OSTATNIA MISJA" w reż. Małgorzaty Bożek, opiekunki BezCenzURy TV. Emisja fabularyzowanego dokumentu o wizjonerskim inżynierze, który w 1937 roku stał na czele budowy Zakładów Południowych w Stalowej Woli, planowana jest w styczniu na antenach TVP1 i TVP Rzeszów oraz w czerwcu podczas obchodów 80 - lecia Stalowej Woli.
      Studenci III roku Dziennikarstwa i komunikacji społecznej Uniwersytetu Rzeszowskiego nie tylko pomagali w realizacji zdjęć filmowych, dźwięku oraz światła. Zagrali również w scenach z aktorem Jackiem Lecznarem, członkami Teatru Dramatycznego im. Józefa Żmudy w Stalowej Woli oraz stworzyli indywidualne kreacje. Uczestniczyli we wszystkich etapach produkcji - od pisania scenariusza aż po wstępny montaż. Wystąpili: Klaudia Piętka, Sandra Wojnarowicz, Marta Pałęcka, która dodatkowo zajęła się profesjonalną charakteryzacją aktorów, Marcin Piecyk, Marcin Starzec, Arkadiusz Iskierka i Łukasz Wacławek.   Dodano: 2017-12-15 12:42:37Śladami poezji czystej

Gustaw Ostasz
Śladami poezji czystej

Wydawnictwo Oświatowe FOSZE
Rzeszów 2017
ss. 150
Recenzował: dr hab. prof. UJK Zbigniew Trzaskowski


Czytaj więcej »


Dodano: 2017-12-14 09:10:58Uniwersytet Rzeszowski podpisał porozumienie o współpracy z TVP Rzeszów

12.12.2017 r. na Uniwersytecie Rzeszowskim JM Rektor UR prof. dr hab. Sylwester Czopek i Dyrektor Oddziału TVP S.A. w Rzeszowie Józef Matusz podpisali porozumienie o współpracy pomiędzy największymi ośrodkami naukowym i medialnym na Podkarpaciu.

Czytaj więcej »Dodano: 2017-12-13 09:23:26Nabór na studia podyplomowe BIBLIOTEKOZNAWSTWO I INFORMACJA NAUKOWA

REKRUTACJA PRZEDŁUŻONA DO 31 STYCZNIA 2018 R.

Zapraszamy :-)

      Rekrutację na studia podyplomowe prowadzi Sekretariat Instytutu Filologii Polskiej UR (al. Rejtana 16 c, p. 135). Kandydat na studia podyplomowe winien zarejestrować się elektronicznie w systemie rekrutacyjnym (https://irk.ur.edu.pl/Podyplomowe/). Stamtąd należy wydrukować podanie na studia i wraz z pozostałymi wymaganymi dokumentami dostarczyć do Sekretariatu Instytutu Filologii Polskiej UR. Komplet wymaganych dokumentów można składać osobiście lub przesłać pocztą. Rekrutacja jest prowadzona od 11.07.2017-31.01.2018. Osoby przyjęte na studia są o tym informowane listownie lub drogą mailową. Wraz z decyzją o przyjęciu otrzymują informację o pierwszym zjeździe. 
Szczegółowe informacje pod adresem: http://www.podyplomowe.ur.edu.pl/?id=studia&ids=98

Komplet dokumentów winien zawierać:

  • Podanie (wydrukowane z  Systemu Internetowej Rejestracji Kandydatów)
  • Jedno zdjęcia (do teczki osobowej)
  • Kserokopię dowodu osobistego
  • Kserokopię dyplomu ukończenia studiów wyższych.


Dodano: 2017-12-05 13:54:15Nabór na kurs dokształcający: nauczanie języka polskiego w ośmioklasowej szkole podstawowej.

REKRUTACJA PRZEDŁUŻONA DO 31 STYCZNIA 2018 R.

Oferta adresowana jest do nauczycieli języka polskiego i absolwentów filologii polskiej  (specjalizacji nauczycielskiej).

      Rekrutację na kurs prowadzi Sekretariat Instytutu Filologii Polskiej UR (al. Rejtana 16 c, p. 135). Kandydat na kurs winien zarejestrować się elektronicznie w systemie rekrutacyjnym (https://irk.ur.edu.pl/Podyplomowe/). Stamtąd należy wydrukować podanie  i wraz z pozostałymi wymaganymi dokumentami dostarczyć do Sekretariatu Instytutu Filologii Polskiej UR. Komplet wymaganych dokumentów można składać osobiście lub przesłać pocztą. Rekrutacja jest prowadzona od 28.07.2017 do 31.01.2018. Osoby przyjęte na kurs będą o tym informowane listownie lub drogą elektroniczną. Wraz z decyzją o przyjęciu otrzymają informację o pierwszym zjeździe.
Czas trwania kursu: od lutego 2018 do czerwca 2018 r. (przewiduje się 6 zjazdów). Koszt kursu wynosi 1000zł.

Szczegółowe informacje pod adresem: http://www.podyplomowe.ur.edu.pl/?id=kurs&ids=103

Komplet dokumentów winien zawierać:

  • Podanie (wydrukowane z  Systemu Internetowej Rejestracji Kandydatów)
  • Jedno zdjęcie (do teczki osobowej)
  • Kserokopię dowodu osobistego
  • Kserokopię dyplomu ukończenia studiów wyższych.


Dodano: 2017-11-22 09:07:56« Poprzednie [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] Następne »