DZIENNIKARSTWO
FILOLOGIA POLSKA
POLONISTYKA STOSOWANA

Na skróty

Nowości wydawnicze


  

  
FILOLOGIA POLSKA, JĘZYK POLSKI, SPECJALIZACJA NAUCZYCIELSKA


      Bycie nauczycielem to misja czy rzemiosło? Nauczycielstwo nie jest łatwą pracą, lecz bardzo odpowiedzialnym zadaniem. Zakres wiedzy, jaki powinien posiadać nauczyciel, to tylko jeden z ważnych elementów. Każdy, kto chce nauczać i wychowywać innych, musi robić to z miłością do drugiego człowieka, być kreatywny, otwarty, cierpliwy i zdecydowany.
       Taka osoba musi być wzorem dla innych, zarażać pięknem swoich ideałów. Każdy nauczyciel jest jednocześnie wychowawcą, a wychowanie stanowi fundamentalny czynnik rozwojowy naszego społeczeństwa, dlatego też zawód ten nie należy do prostych. Odpowiedzialność, jaka spoczywa na nauczycielu, ma wielką wagę na całym świecie. To dzięki niemu uczniowie kształtują swoje poglądy, wartości, ideały. To za jego pomocą, doradztwem uczniowie odnajdują swoje dalsze drogi. To właśnie jego słowa uczniowie będą powtarzać w przyszłości.
      Bycie dla kogoś autorytetem jest pięknym uczuciem. Często narzekamy, że w polskiej oświacie nie ma dobrych nauczycieli, więc czas to zmienić. Chcąc jednak zmienić cokolwiek, trzeba zacząć od siebie. Na tej specjalizacji zdobędziesz odpowiednie kwalifikacje oraz dużą wiedzę, która pozwoli Ci nabyć wymienione wyżej umiejętności. Nauczycielstwo to powołanie, to misja, która jest dużym wyzwaniem. Potrzeba tu precyzji, dojrzałości, mądrości, aby wykonywać dobre rzemiosło kształtowania drugiego człowieka. U nas nauczysz się, jak być nauczycielem, którego inni będą chcieli naśladować.

 


Opisy specjalizacji i specjalności  zostały przygotowane przez studentki i studentów filologii polskiej podczas zajęć z retoryki: Barbarę Dziedzic, Angelikę Front, Magdalenę Groszek,  Adriannę Halwę, Lidię Iskrę, Dianę Kozę, Kaję Kustrę, Mateusza Lamparta, Patrycję Łopatę, Gabrielę Maksymowicz, Karolinę Miś, Paulinę Molicką, Malwinę Nieckarz, Paulinę Nieckarz, Joannę Pasterczyk, Sybillę Piętę, Katarzynę Pinkowicz, Agatę Sobiło, Kamilę Stawarz i Jakuba Szymańskiego.Dodano: 2017-05-16 08:56:13


« Wstecz