DZIENNIKARSTWO
FILOLOGIA POLSKA


Na skróty

Nowości wydawnicze


  

  

Odwiedzin:

AKTUALNOŚCI Instytutu Filologii Polskiej


REKRUTACJA na studia podyplomowe
NAUCZANIE JĘZYKA POLSKIEGO JAKO OBCEGO


      Zapraszamy na III edycję dwusemestralnych studiów podyplomowych kwalifikacyjnych nauczanie języka polskiego jako obcego do Instytutu Filologii Polskiej UR. Czynni zawodowo nauczyciele z województwa podkarpackiego podejmujący ww. studia mają możliwość otrzymania dofinansowania Podkarpackiego Kuratora Oświaty.

      Absolwent studiów może prowadzić w szkole dodatkowe zajęcia z języka polskiego dla cudzoziemców podlegających obowiązkowi szkolnemu, wspomagać w szkole uczniów powracających z zagranicy, uczyć języka polskiego cudzoziemców przebywających w Polsce lub pracować za granicą.


Czytaj więcej »


Dodano: 2018-01-26 14:31:02Zaproszenie na ogólnopolską konferencję naukową

Zakład Języka Polskiego Uniwersytetu Rzeszowskiego
ma zaszczyt zaprosić na Ogólnopolską Konferencję Naukową
zatytułowaną

„W RZECZ  POLSKĄ  WSTĄPIĆ - „polszczyzna dawna i dzisiejsza
(w 25-lecie śmierci Profesora Stefana Reczka)

Rzeszów, 9-10 maja 2018 r.

Zaproszenie »

Formularz zgłoszeniowy »Dodano: 2018-01-16 14:30:29Zaproszenie na ogólnopolską konferencję naukową

Wydział Filologiczny, Instytut Filologii Polskiej
Zakład Metodyki Nauczania Literatury i Języka Polskiego
Uniwersytetu Rzeszowskiego

mają zaszczyt zaprosić na
Ogólnopolską Interdyscyplinarną Konferencję Naukową

Życie bez miłości jest (nie)możliwe

Termin: 24 – 25 maja 2018 r.
Miejsce obrad: Uniwersytet Rzeszowski


Zaproszenie »

Formularz zgłoszeniowy »Dodano: 2018-01-12 14:24:33Televízia Mediálka - PREŠOV

Aj keď by sa mohlo zdať, že slovenčina a poľština sú podobné, nie je to vždy tak. Naša Erasmus+ študentka Asia Vám v jazykovom okienku priblíži rozdiely v rovnako znejúcich slovách, ktoré však majú diametrálne odlišný význam.

https://www.youtube.com/watch?v=ydyxe7F4pEcDodano: 2018-01-08 08:50:16Studenci III roku Dziennikarstwa i komunikacji społecznej UR na planie zdjęciowym!

      Młodzi adepci sztuki dziennikarskiej przez sześć dni pracowali na planie zdjęciowym najnowszej produkcji TVP - "BRONISŁAW CHUDZYŃSKI - OSTATNIA MISJA" w reż. Małgorzaty Bożek, opiekunki BezCenzURy TV. Emisja fabularyzowanego dokumentu o wizjonerskim inżynierze, który w 1937 roku stał na czele budowy Zakładów Południowych w Stalowej Woli, planowana jest w styczniu na antenach TVP1 i TVP Rzeszów oraz w czerwcu podczas obchodów 80 - lecia Stalowej Woli.
      Studenci III roku Dziennikarstwa i komunikacji społecznej Uniwersytetu Rzeszowskiego nie tylko pomagali w realizacji zdjęć filmowych, dźwięku oraz światła. Zagrali również w scenach z aktorem Jackiem Lecznarem, członkami Teatru Dramatycznego im. Józefa Żmudy w Stalowej Woli oraz stworzyli indywidualne kreacje. Uczestniczyli we wszystkich etapach produkcji - od pisania scenariusza aż po wstępny montaż. Wystąpili: Klaudia Piętka, Sandra Wojnarowicz, Marta Pałęcka, która dodatkowo zajęła się profesjonalną charakteryzacją aktorów, Marcin Piecyk, Marcin Starzec, Arkadiusz Iskierka i Łukasz Wacławek.   Dodano: 2017-12-15 12:42:37Śladami poezji czystej

Gustaw Ostasz
Śladami poezji czystej

Wydawnictwo Oświatowe FOSZE
Rzeszów 2017
ss. 150
Recenzował: dr hab. prof. UJK Zbigniew Trzaskowski


Czytaj więcej »


Dodano: 2017-12-14 09:10:58« Poprzednie [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] Następne »