DZIENNIKARSTWO
FILOLOGIA POLSKA


Na skróty

Nowości wydawnicze


  

  
Konferencje naukowe


III RZESZOWSKA SESJA LOGOPEDYCZNA

  KOMUNIKACJA

Szanowni Państwo,
Słuchacze studiów podyplomowych Logopedia i Neurologopedia, Logopedzi, Nauczyciele, Studenci kierunków nauczycielskich i pedagogicznych.
Serdecznie zapraszamy do udziału w III Rzeszowskiej Sesji logopedycznej, która odbędzie się w sobotę, 29.03.2014 r. w Rzeszowie (ul. Rejtana 16c, duża aula w budynku A0). Tegoroczna sesja jest poświęcona różnym aspektom komunikacji.
Udział w sesji jest bezpłatny, uczestnicy otrzymają zaświadczenia o uczestnictwie w obradach.

Czytaj więcej »

 

  WIOSENNE WARSZTATY LOGOPEDYCZNE

Szanowni Państwo,
Zapraszamy słuchaczy i pracowników studiów podyplomowych Logopedia i Neurologopedia do udziału w warsztatach, które odbędą się w niedzielę, 30.03.2014 r. w Instytucie Filologii Polskiej UR, w godz. 9.00-16.00.

Czytaj więcej »Dodano: 2014-03-07 08:13:35Sesja naukowa „Obszary humanistyki”

PROGRAM SESJI NAUKOWEJ

Członkowie Koła Naukowego Polonistów 
Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu Rzeszowskiego

zapraszają do wzięcia udziału w sesji naukowej studentów i doktorantów
Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Rzeszowskiego

Obszary humanistyki

      Konferencja ta odbędzie się w Rzeszowie 2 kwietnia 2014 roku. Do uczestniczenia w obradach i przedstawienia swoich referatów zachęcamy zarówno doktorantów, jak i studentów Wydziału Filologicznego UR. Podczas konferencji chcemy podjąć dyskusję nad zagadnieniami z zakresu humanistyki. Interesować nas będą problemy językoznawcze, literaturoznawcze, metodyczne, metodologiczne i kulturowe. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w sesji.

      Osoby, które chcą zgłosić się na konferencję, prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego i przesłanie go na adres e-mail obszaryhumanistyki@gmail.com do 20 marca 2014 roku. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo wyboru referatów.
Udział w konferencji jest bezpłatny. Kolejne informacje wyślemy do zainteresowanych osób pocztą elektroniczną.

Serdecznie zapraszamy

Opiekun naukowy
Dr Małgorzata Kułakowska

Sekretarze konferencji
mgr Anna Antas,mgr Karolina Krzysztoń

KARTA ZGŁOSZENIA UCZESTNICTWA W KONFERENCJIDodano: 2014-02-28 09:27:21Sesja naukowa z okazji „Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego”

     21 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Celem święta, uchwalonego przez UNESCO w 1999 roku, jest pomoc narodom w ochronie języków ojczystych stanowiących ich dziedzictwo kulturowe. Z tej okazji 20 lutego 2014 roku w Instytucie Filologii Polskiej Uniwersytetu Rzeszowskiego odbyła się sesja naukowa, zorganizowana przez Zakład Języka Polskiego i Oddział Rzeszowski Towarzystwa Miłośników Języka Polskiego.


Czytaj więcej »


Dodano: 2014-02-25 09:53:28Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Zesłania i Powroty. Twórczość Józefa Bujnowskiego”

      W dniach 23-24 października odbyła się Ogólnopolska Konferencja Naukowa Zesłania i Powroty, poświęcona poetyckiej, prozatorskiej, naukowej, krytycznej i translatorskiej twórczości emigracyjnego pisarza Józefa Bujnowskiego. Konferencja została zorganizowana przez Zakład Teorii i Antropologii Literatury Instytutu Filologii Polskiej UR oraz Pracownię Badań i Dokumentacji Kultury Literackiej, we współpracy z Katedrą  Historii Literatury Polskiej XX Wieku Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Podczas dwudniowych obrad uczestnicy konferencji wysłuchali dwudziestu wystąpień referentów z polskich i zagranicznych ośrodków akademickich, zwiedzili poświęconą Józefowi Bujnowskiemu wystawę tematyczną w Pracowni Zbiorów Specjalnych Biblioteki Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz wzięli udział w licznych dyskusjach, w których uczestniczyła także przybyła z Londynu Pani Heide Pirwitz-Bujnowska – gość honorowy konferencji Zesłania i powroty.

Czytaj więcej »

Program konferencji »Dodano: 2013-10-31 12:26:55Promocja książek śp. Profesora Piotra Żbikowskiego

Instytut Filologii Polskiej UR,  Instytut Historii UR, Polskie Towarzystwo Historyczne o. Rzeszów, Instytut Pamięci Narodowej  o. Rzeszów zapraszają na promocję książek

śp. prof. Piotra Żbikowskiego
połączoną z panelem dyskusyjnym pt.

Pierwsze lata po rozbiorach
- wokół ostatnich prac
śp. prof. dra hab. Piotra Żbikowskiego

9 maja 2013 r.  godz. 16.00,
Sala Senatu UR (al. Rejtana 16 c)

 PROGRAM SPOTKANIA


Dodano: 2013-05-01 14:06:03« Poprzednie [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] Następne »