DZIENNIKARSTWO
FILOLOGIA POLSKA
POLONISTYKA STOSOWANA

Na skróty

Nowości wydawnicze


  

  
Konferencje naukowe


Białostockie Spotkania Młodych Logopedów

Szanowni Państwo,
po sukcesie pierwszych Białostockich Spotkań Logopedycznych, którym nadałyśmy formułę Varia, czyli rozmaitości, zwieńczonych pokonferencyjną monografią pod tym samym tytułem, mamy przyjemność zaprosić na drugie spotkanie z cyklu – Białostockie Spotkania Logopedyczne. Med.

19 maja 2018 r.– konferencja naukowa
19, 20 maja 2018 r. – kursy dla logopedów

Zaproszenie »

Zaproszenie do druku »

Formularz zgłoszeniowy »Dodano: 2018-02-22 08:46:12Wykład gościnny prof. dra hab. Tomasza Chachulskiego

    W dniu 11 marca 2014 roku Instytut Filologii Polskiej gościł prof. Tomasza Chachulskiego – pracownika naukowego Instytutu Badań Literackich PAN i Dziekana Wydziału Nauk Humanistycznych Uniwersytetu Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. W ramach wykładów jubileuszowych z okazji pięćdziesięciolecia rzeszowskiej polonistyki, Profesor wygłosił odczyt pt. Oświeceni i doświadczenie poetyckie czasów saskich. Do sali konferencyjnej Biblioteki Uniwersytetu Rzeszowskiego licznie przybyli studenci, doktoranci, pracownicy naukowi Instytutu Filologii Polskiej oraz zaproszeni goście. Spotkanie poprowadził Dyrektor IFP – prof. Janusz Pasterski.

     Po wykładzie prof. Chachulski spotkał się z Dziekanem Wydziału Filologicznego –  prof. Zenonem Ożogiem, Dyrektorem IFP – prof. Januszem Pasterskim oraz z Pracownikami Zakładu Literatury Staropolskiej i Polskiego Oświecenia.


Czytaj więcej »


Dodano: 2014-03-17 08:55:03III RZESZOWSKA SESJA LOGOPEDYCZNA

  KOMUNIKACJA

Szanowni Państwo,
Słuchacze studiów podyplomowych Logopedia i Neurologopedia, Logopedzi, Nauczyciele, Studenci kierunków nauczycielskich i pedagogicznych.
Serdecznie zapraszamy do udziału w III Rzeszowskiej Sesji logopedycznej, która odbędzie się w sobotę, 29.03.2014 r. w Rzeszowie (ul. Rejtana 16c, duża aula w budynku A0). Tegoroczna sesja jest poświęcona różnym aspektom komunikacji.
Udział w sesji jest bezpłatny, uczestnicy otrzymają zaświadczenia o uczestnictwie w obradach.

Czytaj więcej »

 

  WIOSENNE WARSZTATY LOGOPEDYCZNE

Szanowni Państwo,
Zapraszamy słuchaczy i pracowników studiów podyplomowych Logopedia i Neurologopedia do udziału w warsztatach, które odbędą się w niedzielę, 30.03.2014 r. w Instytucie Filologii Polskiej UR, w godz. 9.00-16.00.

Czytaj więcej »Dodano: 2014-03-07 08:13:35Sesja naukowa „Obszary humanistyki”

PROGRAM SESJI NAUKOWEJ

Członkowie Koła Naukowego Polonistów 
Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu Rzeszowskiego

zapraszają do wzięcia udziału w sesji naukowej studentów i doktorantów
Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Rzeszowskiego

Obszary humanistyki

      Konferencja ta odbędzie się w Rzeszowie 2 kwietnia 2014 roku. Do uczestniczenia w obradach i przedstawienia swoich referatów zachęcamy zarówno doktorantów, jak i studentów Wydziału Filologicznego UR. Podczas konferencji chcemy podjąć dyskusję nad zagadnieniami z zakresu humanistyki. Interesować nas będą problemy językoznawcze, literaturoznawcze, metodyczne, metodologiczne i kulturowe. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w sesji.

      Osoby, które chcą zgłosić się na konferencję, prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego i przesłanie go na adres e-mail obszaryhumanistyki@gmail.com do 20 marca 2014 roku. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo wyboru referatów.
Udział w konferencji jest bezpłatny. Kolejne informacje wyślemy do zainteresowanych osób pocztą elektroniczną.

Serdecznie zapraszamy

Opiekun naukowy
Dr Małgorzata Kułakowska

Sekretarze konferencji
mgr Anna Antas,mgr Karolina Krzysztoń

KARTA ZGŁOSZENIA UCZESTNICTWA W KONFERENCJIDodano: 2014-02-28 09:27:21Sesja naukowa z okazji „Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego”

     21 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Celem święta, uchwalonego przez UNESCO w 1999 roku, jest pomoc narodom w ochronie języków ojczystych stanowiących ich dziedzictwo kulturowe. Z tej okazji 20 lutego 2014 roku w Instytucie Filologii Polskiej Uniwersytetu Rzeszowskiego odbyła się sesja naukowa, zorganizowana przez Zakład Języka Polskiego i Oddział Rzeszowski Towarzystwa Miłośników Języka Polskiego.


Czytaj więcej »


Dodano: 2014-02-25 09:53:28« Poprzednie [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] Następne »