DZIENNIKARSTWO
FILOLOGIA POLSKA


Na skróty

Nowości wydawnicze


  


Witamy w IFP


Witaj na stronie Instytutu Filologii Polskiej!

      Skoro już tutaj zajrzałeś/aś, warto, abyś bacznie przyjrzał/a się temu, co może Ci zaoferować nasz Instytut. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że zainteresował(a)eś się akredytowaną filologią polską w Uniwersytecie Rzeszowskim. Przechodzimy zatem do wskazania Ci plusów studiowania nie gdzie indziej, tylko tutaj.
      Najlepszy Uniwersytet w południowo-wschodniej Polsce oferuje Ci wiele możliwości. Możesz u nas doskonale rozwijać swoje zainteresowania, zgłębiać tajniki literatury, począwszy od staropolskiej do współczesnej, zdobywać kompetencje pozwalające wejść „pewnym krokiem” w życie zawodowe.
      Nasi wykładowcy sprawią, że jako humanista będziesz miał dobry start. Nauczą Cię badać teksty literackie, poprawnie i skutecznie posługiwać się językiem polskim, a także myśleć historycznie o analizie zjawisk językowych. Dziennikarze i pracownicy mediów, prowadząc ćwiczenia audytoryjne i warsztaty, podzielą się z Tobą swoim doświadczeniem, poza tym weźmiesz udział w nagraniach studyjnych.
      Ponadto możesz samodzielnie rozwijać swoją twórczą aktywność w kołach naukowych, brać udział w spotkaniach literackich czy redagować uczelniane czasopisma.
      Na naszym Wydziale Filologicznym możesz starać się o stypendium socjalne, mieszkaniowe i naukowe. Szczególnie zachęcamy Cię do udziału w programie „Erasmus+”.
      Myślimy, że to, co najważniejsze już wiesz, a zatem przyjrzyj się teraz kierunkom i specjalnościom, które Instytut Filologii Polskiej Ci proponuje i dokonaj właściwego wyboru!

 

FILOLOGIA POLSKA

   Studia I stopnia – licencjackie:

  • Specjalizacja nauczycielska
  • Specjalność edytorsko-medialna


    Studia II stopnia – magisterskie:

  • Specjalizacja nauczycielska
  • Specjalność edytorstwo
  • Specjalność asystent kadr zarządzających i elit politycznych

 


DZIENNIKARSTWO I KOMUNIKACJA SPOŁECZNA

 Studia stacjonarne I stopnia – licencjackie:

  • Specjalność media i broker informacji
  • Specjalność reklama, concierge, public relations


Dodano: 2017-05-22 12:50:49Dodano: 2017-05-22 12:50:33