DZIENNIKARSTWO
FILOLOGIA POLSKA
POLONISTYKA STOSOWANA

Na skróty





Nowości wydawnicze






  

  












XLIX Olimpiada Literatury i Języka Polskiego w Okręgu Podkarpackim


Lista uczniów zakwalifikowanych do zawodów III stopnia
XLIX Olimpiady Literatury i Języka Polskiego
z okręgu Rzeszów


Lp. Nazwisko i Imię Klasa Szkoła - Miejscowość
 1. Smyczyńska Michalina III II LO Sanok
 2. Babiarz Paulina III ZS Drog.-Geod. i Lic. Jarosław
 3. Rakoczy Katarzyna II I LO Sanok
 4. Wiater Mateusz III LO Strzyżów
 5. Godek Jakub II I LO Krosno
 6. Leśniak Aleksandra III I LO Mielec
 7. Galińska Małgorzata II ZS Drog.-Geod.i Lic. Jarosław
 8. Bukowska Weronika III I LO Krosno
 9. Bzdoń Wiktoria III LO Leżajsk
 10. Ziętek Jan II ZS Społecznych Nr 1 Tarnobrzeg
 11. Kiebała Katarzyna I I LO Rzeszów
 12. Piwowarski Jakub I I LO Krosno
 13. Buczek Łukasz II I LO Krosno

Sekretarz Ko OLiJP                                   Przewodniczący:
mgr Irena Stryjkowska                               dr hab. Jolanta Kowal prof. UR



Dodano: 2019-03-27 19:47:57



Harmonogram
przebiegu etapu ustnego eliminacji okręgowych XLIX Olimpiady Literatury i Języka Polskiego
9 marca 2019


Instytut Polonistyki i Dziennikarstwa Uniwersytetu Rzeszowskiego, ul. Rejtana 16 C

LP. Godz. Komisja I Komisja II
Imię i nazwisko Imię i nazwisko
 1. 900 Paulina Brzozowska Paulina Babiarz
 2. 920 Łukasz Buczek Wiktoria Bzdoń
 3. 940 Weronika Bukowska Anna Bździkot
 4. 1000 Zuzanna Kasperkowicz Radosław Cacała
 5. 1020 Kinga Kazimierska Małgorzata Galińska
 6. 1040 Anna Krzysztyńska Jakub Godek
 7. 1100 Aleksandra Leśniak Eliza Jędrzejowska
 8. 1120 Martyna Pałys Gabriela Kaszewicz
Przerwa
9. 1220 Aleksandra Pikuła Katarzyna Kiebała
10. 1240 Jakub Piwowarski Dominika Kolisz
11. 1300 Kataryna Rakoczy Katarzyna Krysa
12. 1320 Julia Rejman Jakub Penar
13. 1340 Michalina Smyczyńska Róża Skrobiś
14.
1400 Gabriela Szul Martyna Szczepańska
15. 1420 Lidia Tyrka Mateusz Wiater
16. 1440 Jan Ziętek  

Przy ustalaniu kolejności przyjęto zasadę - wg alfabetycznej listy zakwalifikowanych do eliminacji ustnych.­­

Ogłoszenie wyników wraz z listą rankingową kandydatów do eliminacji centralnych nastąpi bezpośrednio po zawodach – ok. godz. 1600 i będzie wówczas jedyna możliwość uzyskania informacji o własnych wynikach w tej części zawodów przed ogłoszeniem listy uczestników eliminacji centralnych przez Komitet Główny

Sekretarz KO OLiJP
mgr Irena Stryjkowska



Dodano: 2019-03-05 09:01:48



Protokół II a

Na zebraniu jurorów Komitetu Okręgowego OLiJP w Rzeszowie w dniu 22 lutego 2019 r. – na podstawie wyników części literackiej i językowej – wytypowano kandydatów do etapu ustnego. Do eliminacji ustnych zostali zakwalifikowani następujący uczniowie, którzy w obydwu częściach eliminacji pisemnych uzyskali wymaganą regulaminem liczbę punktów:

Lp. Nazwisko Imię Klasa Szkoła Miejscowość
 1. Babiarz Paulina III ZS Drog.-Geod.i Licealnych Jarosław
 2. Bździkot Anna III LO Sióstr Prezentek Rzeszów
 3. Brzozowska Paulina III I LO Krosno
 4. Buczek Łukasz II I LO Krosno
 5. Bukowska Weronika III I LO Krosno
 6. Bzdoń Wiktoria III LO Leżajsk
 7. Cacała Radosław II LO Dębica
 8. Galińska Małgorzata II ZS Drog.-Geod.i Licealnych Jarosław
 9. Godek Jakub II I LO Krosno
 10. Jędrzejewska Eliza I I LO Krosno
 11. Kasperkowicz Zuzanna I LO Krosno Krosno
 12. Kaszewicz Gabriela III II LO Krosno
 13. Kazimierska Kinga III I LO Jasło
 14. Kiebała Katarzyna I I LO Rzeszów
 15. Kolisz Dominika II I LO Mielec
 16. Krysa Katarzyna III II LO Jasło
 17. Krzysztyńska Anna II LO Sióstr Prezentek Rzeszów
 18. Leśniak Aleksandra III I LO Mielec
 19. Pałys Martyna II I LO Krosno
 20. Penar Jakub II I LO Krosno
 21. Pikuła Aleksandra III II LO Rzeszów
 22. Piwowarski Jakub I I LO Krosno
 23. Rakoczy Katarzyna II I LO Sanok
 24. Rejman Julia III I LO Łańcut
 25. Skrobiś Róża III I LO Rzeszów
 26. Smyczyńska Michalina III II LO Sanok
 27. Szczepańska Martyna II LO Przeworsk
 28. Szul Gabriela II II LO Krosno
 29. Tyrka Lidia II IV LO Rzeszów
 30. Wiater Mateusz III LO Strzyżów
 31. Ziętek Jan II ZS Społecznych Nr 1 Tarnobrzeg


Ważne informacje:

  1. Eliminacje ustne odbędą się 9 marca br. w budynku Uniwersytetu Rzeszowskiego, ul. Rejtana 16 C. Początek zawodów – godz. 9.00.
    Harmonogram przebiegu zawodów zostanie zamieszczony na naszej stronie internetowej w tygodniu poprzedzającym eliminacje ustne.
  2. Prace pisemne zostaną udostępnione do wglądu uczestnikom eliminacji pisemnych w dniu 28.02.2019 r. (czwartek) – w godzinach od 16.00 – 18.00 w pokoju 104 (tel. 17 872 12 35),
    Instytutu Polonistyki i Dziennikarstwa, ul. Rejtana 16C.
  3. Szczegółowe wyniki na stronie Komitetu Głównego OLiJP (www.olijp.pl).

Sekretarz KO OLiJP
Irena Stryjkowska



Dodano: 2019-02-26 09:41:40



Lista uczniów zakwalifikowanych do eliminacji okręgowych XLIX OLiJP
ze szkół województwa podkarpackiego
w roku szkolnym 2018/2019


Lp. Nazwisko Imię Klasa Szkoła Miejscowość
1. Babiarz Paulina III ZS Drog.-Geod.i Lic Jarosław
2. Babik Patrycja II II LO Dębica
3. Barszczak Aleksandra II ZS Drog.-Geod.i Lic. Jarosław
4. Bator Klaudia III I LO Rzeszów
5. Bdźikot Anna III LO Sióstr Prezentek Rzeszów
6. Bielecki Dawid II ZS Technicznych Leżajsk
7. Błaszczyk Julianna II II LO Krosno
8. Bobowska Edyta II III LO Krosno
9. Bryła Patrycja II I LO Tarnobrzeg
10. Brzozowska Paulina III I LO Krosno
11. Buczek Łukasz II I LO Krosno
12. Bukowska Weronika III I LO Krosno
13. Buszta Urszula II LO Sióstr Prezentek Rzeszów
14. Bzdoń Wiktoria III LO Leżajsk
15. Cacała Radosław II I LO Dębica
16. Cieślachowska Karolina III I LO Łańcut
17. Czapka Anna II II LO Rzeszów
18. Dańczura Emilia III ZS Drog.-Geod.i Lic Jarosław
19. Drążek Izabela III LO Przeworsk
20. Duda Natalia II LO Sióstr Prezentek Rzeszów
21. Galińska Małgorzata II ZS Drog.-Geod.i Lic. Jarosław
22. Godek Jakub II I LO Krosno
23. Groele Paulina III I LO Mielec
24. Gruszka Agnieszka II II LO Dębica
25. Horodecka Dorota II LO Przeworsk
26. Jaklik Aleksandra II II LO Sanok
27. Jarosz Zuzanna II LO Przeworsk
28. Jarosz Adam II Akademickie LO Rzeszów
29. Jędrzejowska Eliza I I LO Krosno
30. Karwan Klaudia III ZS Technicznych Leżajsk
31. Kasperkowicz Zuzanna II I LO Krosno
32. Kaszewicz Gabriela III II LO Krosno
33. Kazimierska Kinga III I LO Jasło
34. Kiebała Katarzyna I I LO Rzeszów
35. Kolisz Dominika II I LO Mielec
36. Konopka Magdalena III ZS Ogólnokształcących Stalowa Wola
37. Kozłowska Marcelina III I LO Sanok
38. Krzysztyńska Anna II LO Sióstr Prezentek Rzeszów
39. Krysa Katarzyna III II LO Jasło
40. Kwiatanowska Barbara II II LO Krosno
41. Leśniak Aleksandra III I LO Mielec
42. Łazarz Justyna II VII LO Rzeszów
43. Michałowska Zuzanna I ZS Społecznych Nr 1 Tarnobrzeg
44. Olszewski Filip III I LO Mielec
45. Pałys Martyna II I LO Krosno
46. Pelc Miłosz I I LO Rzeszów
47. Pikuła Aleksandra III II LO Rzeszów
48. Penar Jakub II I LO Krosno
49. Penar Jakub I III LO Krosno
50. Piwowarski Jakub I I LO Krosno
51. Porada Patrycja II III LO Rzeszów
52. Poźniak Dawid III III LO Rzeszów
53. Rakoczy Katarzyna II I LO Sanok
54. Rejman Julia III I LO Łańcut
55. Róg Anita III II LO Mielec
56. Rybczak Natalia II LO Brzozów
57. Skrobiś Róża III I LO Rzeszów
58. Smyczyńska Michalina III II LO Sanok
59. Stój Jagoda II I LO Jasło
60. Sypień Katarzyna III LO Kołaczyce
61. Szczepańska Martyna II LO Przeworsk
62. Szewczyk Kacper III I LO Jarosław
63. Szul Elżbieta II II LO Krosno
64. Szwed Alicja II LO Nisko
65. Szwedo Krystyna II ZS Społecznych Nr 2 Tarnobrzeg
66. Szymańska Kaja I I LO Rzeszów
67. Terlecki Nikodem II I LO Rzeszów
68. Turek Joanna II ZS Muzycznych Rzeszów
69. Tyrka Lidia II IV LO Rzeszów
70. Waliłko Wiktor II LO Nowa Sarzyna
71. Wiater Mateusz III LO Strzyżów
72. Wierzbińska Weronika III I LO Łańcut
73. Zbaraża Dominik III I LO Krosno
74. Zbylut Patrycja II I LO Jasło
75. Ziętek Jan II ZS Społecznych Nr 1 Tarnobrzeg


Eliminacje okręgowe (pisemne) odbędą się 16 lutego 2019 r. w salach Instytutu Polonistyki i Dziennikarstwa Uniwersytetu Rzeszowskiego, Rzeszów, ul. Rejtana 16 C.

 Początek zawodów – godz. 900, zakończenieokoło 1530.
Uczniowie zobowiązani są do okazania ważnego dowodu tożsamości.

Wyniki uzyskane z prac przygotowawczych będą dostępne dla zalogowanych uczniów (a także dla zalogowanych ich opiekunów) na stronie Komitetu Głównego (www.olijp.pl).

O ewentualnych konsultacjach powiadomimy później.

Irena Stryjkowska
Sekretarz KO OLiJP w Rzeszowie



Dodano: 2019-01-11 12:25:53



Zaproszenie do udziału w XLIX edycji Olimpiady Literatury i Języka Polskiego.

Komitet Okręgowy
Olimpiady Literatury i Języka Polskiego
przy Instytucie Filologii Polskiej UR
ul. Rejtana 16C, 35-959 Rzeszów

Rzeszów, 24 września 2018 r.

Szanowni Państwo
Dyrektorzy Szkół Ponadgimnazjalnych
województwa podkarpackiego

      Komitet Okręgowy Olimpiady Literatury i Języka Polskiego w Rzeszowie, przy Instytucie Polonistyki i Dziennikarstwa UR, serdecznie zaprasza uczniów do udziału w XLIX Olimpiadzie Literatury i Języka Polskiego.

 

Terminarz XLIX OLiJP

I etap -  przekazanie prac do 12 grudnia 2018 r.

II etap -  część pisemna:        16 lutego 2019 r.

              część  ustna:             9 marca 2019 r.

III etap -                                  3-6 kwietnia 2019 r.

 

Dokumentację uczniów kierowanych do zawodów okręgowych należy przesłać pod adresem: Uniwersytet Rzeszowski, Instytut Polonistyki i Dziennikarstwa, ul. Rejtana 16 C, 35-959 Rzeszów, do 12 grudnia 2018 r. z dopiskiem: Olimpiada Literatury i Języka Polskiego.

Przypominamy, że obowiązująca dokumentacja zawiera: prace przygotowawcze – opatrzone recenzjami dwóch nauczycieli (bez oceny, ale z pozytywną konkluzją), sprawozdanie opisowe z przebiegu etapu szkolnego oraz protokół wyników szkolnych (wg obowiązującego wzoru – do pobrania na stronie Komitetu Głównego w tytule Dla opiekunów w zakładce Dokumenty).

Strona Komitetu Głównego: www.olijp.pl  zamieszcza informacje o przebiegu olimpiady, tematy szkolne, pomocne publikacje i wyniki olimpiady na wszystkich etapach.

Tematy na tegoroczne zawody szkolne wraz ze szczegółowymi do nich wytycznymi i bibliografią są zawarte w tytule: Dla uczestników w zakładce: Tematy szkolne (klikając w temat, pojawiają się dyspozycje i bibliografia).

W tytule: O Olimpiadzie, w zakładce: Organizacja jest zamieszczony aktualny regulamin olimpiady, prosimy o zapoznanie się z jego założeniami. W innych zakładkach można znaleźć np. tematy literackie
i testy językowe z lat ubiegłych, nagrodzone prace olimpijczyków i różne materiały przydatne do pracy
z uczniami.

Informacje dotyczące naszego okręgu – bieżące komunikaty, terminy, harmonogramy, wyniki
z poszczególnych etapów – będą zamieszczane na stronie Instytutu Polonistyki i Dziennikarstwa Uniwersytetu Rzeszowskiego: http://ipid.ur.edu.pl/olijp.php oraz na stronie Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie: www.pcen.rzeszow.pl

Bardzo prosimy o bieżące śledzenie w/w stron.

Przypominamy, że każdy uczestnik Olimpiady zobowiązany jest do rejestracji w serwisie internetowym olijp. Informacja o otwarciu i sposobie rejestracji zostanie zamieszczona na stronie Komitetu Głównego.

Dodatkowe informacje na temat organizacji XLIX Olimpiady można uzyskać u sekretarza Komitetu Okręgowego telefonicznie: 512 253 215 lub pocztą elektroniczną: irast@poczta.onet.pl

Uprzejmie prosimy Państwa Dyrektorów o przekazanie tych informacji nauczycielom języka polskiego.
Dołączamy listę laureatów i finalistów zawodów III stopnia  XLVIII OLiJP z okręgu Rzeszów.

Z poważaniem
Irena Stryjkowska
Sekretarz Komitetu Okręgowego
w Rzeszowie 



Dodano: 2018-09-25 08:26:45



Lista laureatów i finalistów
zawodów III stopnia XLVIII OLiJP
z okręgu Rzeszów


Tytuł laureata XLVIII OLiJP uzyskały:

Lp. Nazwisko Imię Klasa Szkoła Miejscowość Nauczyciel Opiekun
1. Froń Agata III LO Strzyżów mgr Mirosław Czarnik
2. Niziołek Aleksandra III I LO Krosno dr Zofia Bartecka-Prorok


Tytuł finalisty XLVIII OLiJP uzyskali:

Lp. Nazwisko Imię Klasa Szkoła Miejscowość Nauczyciel Opiekun
1. Chmiel Monika III I LO Rzeszów mgr Małgorzata Byszuk
2. Hajder Dominik II I LO Rzeszów mgr Jolanta Radwan
3. Michno Witold III II LO Sanok mgr Julita Kołdziejczyk
4. Ordyna Karolina III III LO Krosno mgr Anna Lichoń
5. Uzar Katarzyna III I Społ. LO Tarnobrzeg dr Renata Dąbrowska
6. Wiater Mateusz II LO Strzyżów mgr Mirosław Czarnik
7. Wołek Aleksandra II I Społ. LO Tarnobrzeg dr Renata Dąbrowska

Sekretarz KO OLiJP
w Rzeszowie

mgr Irena Stryjkowska



Dodano: 2018-04-27 09:02:30



[ 1 ] [ 2 ] Następne »